Біопаливо допомогло зменшити витрати свиноферми у Настасові на 200 тис грн.

 

За рахунок значного зниження енергозатрат, заміщення дорогих енергоресурсів дешевшими і доступнішими тут за два роки досягли економії електроенергії у 65%. В 2012 році на обігрівання електроенергією було затрачено 900 тисяч гривень. Тоді кожну клітку поросят обігрівали 200-ватними лампами. А таких кліток – 150, що накручувало на лічильнику 700 кВт*год за добу при вартості електроенергії 1,50 грн/кВт*год.

Інженерна служба корпорації оптимізувала споживання електроенергії. Встановили дров’яний котел, від якого тепло подається через спеціальні водяні радіатори по всіх стайнях. В котлі спалюють сухостій, обрізне гілля з лісопосадок і відходи деревини. Користуються і зерновою половою, яку отримують з місцевого насіннєвого заводу.

Завдяки дешевому місцевому паливу на фермі тепер забезпечується належний тепловий режим. Затрати окупилися практично за рік. Затрати на енергоресурси комплексу скоротилися до 200 тисяч гривень.

за матеріалами

http://ecotown.com.ua/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>